Trend eko jest bardzo silny i niepostrzeżenie wkrada się do różnych dziedzin życia. Jak się okazuje, lepsze zużycie surowców, recykling i ponowne ich wykorzystanie można wdrożyć również w firmie. Przy okazji pozyskasz nowe środki, które na pewno przydadzą się na pokrycie bieżących działań. Sprawdź, co zrobić, aby uczynić swoją działalność mniej uciążliwą dla środowiska naturalnego.

Masz metale szlachetne? Sprzedaj je do skupu

Jeżeli w swojej firmie masz do czynienia z metalami szlachetnymi, takimi jak platyna, tytan, kobalt, wolfram czy srebro, możesz je sprzedać do skupu i odzyskać trochę pieniędzy. Metale szlachetne i rzadkie są poszukiwane na rynku surowców ze względu na swoje cenne właściwości, takie jak twardość, odporność na korozję, warunki atmosferyczne, a także działanie kwasów i zasad. Metal szlachetny łatwo przetopić, by uczynić z niego całkowicie nowy przedmiot, na przykład poszukiwane przez klientów zegarki, biżuterię czy monety. Jednak to nie wszystko – bez metali szlachetnych trudno byłoby prowadzić wiele firm z zakresu przemysłu. W czasach wyczerpywania się złóż i wyeksploatowania środowiska naturalnego do granic możliwości każda opcja odzysku jest na wagę złota, a recykling metali szlachetnych (którymi zajmuje się m.in. złom metali, złom węglika i złom stali szybkotnącej) ma duży sens.

Jakie metale są nabywane przez podmioty zajmujące się ich skupem?

Wśród najbardziej pożądanych metali na rynku znajdują się:

  • wolfram,
  • żelazostopy,
  • nikiel,
  • molibden,
  • tytan,
  • srebro,
  • platyna.

Sprawdź, dlaczego warto poddawać recyklingowi metale szlachetne

Eksperci są zdania, że zapotrzebowanie na metale szlachetne z biegiem lat będzie tylko rosnąć. Wynika to z dynamicznego rozwoju nowych technologii i przemysłu nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Te skomplikowane procesy, które owocują produkcją innowacyjnych rozwiązań ułatwiających ludzkie życie i pracę, wymagają wykorzystania tego typu surowców. Z racji tego, że wydobycie metali szlachetnych to proces kosztowny, czasochłonny i niosący dla środowiska silne skutki, znacznie lepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie tego, co już jest. Za sprawą recyklingu metali szlachetnych można chronić środowisko, zminimalizować liczbę odpadów oraz ograniczyć zanieczyszczenia przenikające do przyrody w trakcie wydobycia nowych złóż. Skup złomu niesie ze sobą wiele korzyści, także finansowych. Dlaczego więc z niego nie skorzystać?